میهن اسکریپت
طرح ویژه ای داریم برنامه ریزی
ارتباط با مشاور
با ما باشید
ارتباط مستقیم عضویت در کانال تلگرام سایت ویدیئوهای ما در آپارات
همگام با کار خیر
مؤسسه خیریه محک
آخرین مصاحبه ها
آرشیو مصاحبه ها
میهن اسکریپت
 • نویسنده : Admin | نوشته شده در: 23 ژوئن2015
 • شاید اینو تجربه کرده باشی که حین مطالعه یک کتاب به مباحث سخت و مشکل اون برسی!پس با ما باش: در این متن توصیه‌هایی آورده شده است …
  ::  مدت زمان مورد نیاز: متنوع طریقه‌ی انجام این کار در زیر گفته شده است:

  1. مکان ایده آلی را برای مطالعه انتخاب کنید.

  2. زمانی که مطالعه می‌کنید، یک فرهنگ لغت همراه خود داشته باشید. هر کلمه‌ای را که متوجه نمی‌شوید، در آن جستجو کنید.

  3. از طریق فهرست مطالب و خواندن دیباچه کتاب (که ممکن است ایده‌هایی را در مورد موضوع کتاب و اهمیت آن، به شما بدهد.)، ببینید که کتاب چگونه سازمان‌دهی شده است.

  4. اجازه ندهید که کتاب باعث دلسردی شما شود. کل کتاب را بخوانید تا متوجه شوید که کتاب در مورد چه چیزی است و هدف مؤلف از تألیف این کتاب چه بوده است، زمانی که بر‌می‌گردید و کتاب را دوباره می‌خوانید، آن مشکلی نخواهد بود.

  5. مطالب را که مهم را برجسته کنید. تا بسیار آسان‌تر آن قسمت‌هایی از کتاب را که برای فهم آن ضروری است، پیدا کنید. یا می‌توانید قسمت‌هایی را که متوجه نشدید علامت‌گذاری کنید، سپس بعداً می‌توانید دوباره با دقت بخوانید.

  6. خودتان را خیلی خسته نکنید. کمی خواندن را متوقف کنید. اگر مفاهیم هنوز برای فهمیدن، بیش از حد مشکل هستند، برداشتتان را بنویسید. یا با دوستانتان در مورد آن صحبت کنید تا برداشت‌ خود را کامل کنید.

  7. در مطالعه وقفه‌ی طولانی ایجاد نکنید. اگر ادامه درس خواندن را به تأخیر بیندازید، آن چیز‌هایی را که تا کنون یاد گرفته‌اید را نیز فراموش خواهید کرد.

  8. بعد از این که کتاب را یک بار مطالعه کردید،سعی کنید با صدای بلند دوباره آن را بخوانید و بین مطالب کتاب‌هایی که خوانده‌اید، ارتباط ایجاد کنید.

  9. کمک بگیرید! اگر هنوز با کتاب مشکل دارید، یک معلم خصوصی ممکن است بتواند به سؤال‌های شما پاسخ دهد. از او سؤالات مشخصی را در مورد کتاب بپرسید.

  چیزهایی که نیاز دارید: • کتاب مشکل • زمان • صبر • فرهنگ لغت • خودکار • کاغذ • برجسته‌ساز • پرچم/ نشانگر صفحه


  اطلاعات دانلود
  درباره مجموعه

  محمد قربانی هستم؛بعد از گذراندن دوره تحصیلات دبیرستان و کنکور در رشته ریاضی به صلاحدید اساتیدم آغاز به مطالعه دروس رشته تجربی کردم و در کنکور این رشته شرکت کردم،در نهایت موفق به ورود در رشته پزشکی سراسری شدم،هدف از تاسیس این وبگاه نیز به اشتراک گذاشتن تجربیات خودم و توسعه عدالت آموزشی با کمترین هزینه می باشد. سعی نموده ام جزوات زیستی که خودم آنها را نوشته ام در بخش جزومیکس قرار بدهم. همچنین برخی از خلاصه نویسی های زیست را نیز صرفا در اختیار داوطلبان خودم قرار میدهم. تابحال توانسته ام تجربیات ارزشمندی را در اختیار داوطلبان قرار بدهم و انها نیز با سعی و تلاش خود توانسته اند به رشته و هدف دلخواهشان برسند.

  برچسب ها

  مطالب مرتبط
  choose study norouz accept
  نظرات دیگران درباره این مطلب  میهن اسکریپت
  میهن اسکریپت
  میهن اسکریپت