میهن اسکریپت
طرح ویژه ای داریم برنامه ریزی
ارتباط با مشاور
با ما باشید
ارتباط مستقیم عضویت در کانال تلگرام سایت ویدیئوهای ما در آپارات
همگام با کار خیر
مؤسسه خیریه محک
آخرین مصاحبه ها
آرشیو مصاحبه ها
میهن اسکریپت
 • نویسنده : Admin | نوشته شده در: 8 مه2016
 • سرانجام با پیگیری های انجام شده تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور طی جلسه 19 اردیبهشت 95 و دغدغه اصلی نمایندگان و دانش اموزان چنین شد:

  1- طرح دکتر توکلی مبنی بر تاثیر مثبت معدل رای نیاورد.

  2- تعدادی از نمایندگان از جمله اقای لاهوتی درخواست داشتند که تاثیر معدل بطور کامل حذف شود.

  کلیات طرح به دلیل کم آوردن 1 رای به کمسیون مجددا ارجاع شد.

   

  نمایندگان مجلس طرح اصلاح قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها را به منظور شفافیت بیشتر به کمیسیون آموزش ارجاع دادند.

  به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اولین دستور جلسه امروز مجلس بررسی طرح اصلاح قانون سنجش و پذیرش دانشجو بود که پیش از این کلیات آن به تصویب مجلس رسیده بود. نمایندگان در ادامه وارد بررسی ماده واحده این طرح شدند که با رأی مخالف مجلس مواجه شد. در نتیجه پیشنهادات نمایندگان به رأی گذاشته شد که این پیشنهادات نیز نتوانستند رأی موافق نمایندگان را کسب کنند.

  اصل ماده واحده بار دیگر رأی‌گیری شد که این‌بار نیز نمایندگان با 111 رأی موافق (یک رأی کمتر از حدنصاب)، این ماده واحده را تصویب نکردند. در نتیجه این طرح برای شفاف‌سازی بیشتر به کمیسیون آموزش ارجاع شد.

  مسأله‌ای که نمایندگان مطرح می‌کردند درباره نحوه بکارگیری سابقه تحصیلی و همچنین میزان تأثیر آن در آزمون سراسری بود.

  باهنر که ریاست جلسه را بر عهده داشت پس از ارجاع این ماده واحده از اعضای کمیسیون آموزش خواست به اصلاحات ویرایشی این طرح توجه کنند.

  او اضافه کرد: کسانی که پشت کنکوری‌اند نگرانی جدی از هماهنگ بودن امتحانات سراسری در کشور دارند؛ مصحح،‌ طراح و خود آزمون از نکاتی است که باید به آن توجه شود.

  باهنر همچنین متذکر شد: نکته دیگر این است که کسانی که کنکور دارند نگران هستند که اگر از معدل گذشته باشیم چطور می‌توانیم این مسأله را جبران کنیم؛ در طرح آمده که آموزش و پرورش موظف است تمهیدات لازم را برای جبران سوابق تحصیلی دانش‌آموزان در نظر بگیرد اما این مسأله باید روشن‌تر در متن آورده شود که چگونه جبران صورت بگیرد.


  اطلاعات دانلود
  درباره مجموعه

  محمد قربانی هستم؛بعد از گذراندن دوره تحصیلات دبیرستان و کنکور در رشته ریاضی به صلاحدید اساتیدم آغاز به مطالعه دروس رشته تجربی کردم و در کنکور این رشته شرکت کردم،در نهایت موفق به ورود در رشته پزشکی سراسری شدم،هدف از تاسیس این وبگاه نیز به اشتراک گذاشتن تجربیات خودم و توسعه عدالت آموزشی با کمترین هزینه می باشد. سعی نموده ام جزوات زیستی که خودم آنها را نوشته ام در بخش جزومیکس قرار بدهم. همچنین برخی از خلاصه نویسی های زیست را نیز صرفا در اختیار داوطلبان خودم قرار میدهم. تابحال توانسته ام تجربیات ارزشمندی را در اختیار داوطلبان قرار بدهم و انها نیز با سعی و تلاش خود توانسته اند به رشته و هدف دلخواهشان برسند.

  برچسب ها

  مطالب مرتبط
  LEGAL accept
  نظرات دیگران درباره این مطلب  میهن اسکریپت
  میهن اسکریپت
  میهن اسکریپت