میهن اسکریپت
طرح ویژه ای داریم برنامه ریزی
ارتباط با مشاور
با ما باشید
ارتباط مستقیم عضویت در کانال تلگرام سایت ویدیئوهای ما در آپارات
همگام با کار خیر
مؤسسه خیریه محک
آخرین مصاحبه ها
آرشیو مصاحبه ها
میهن اسکریپت
 • نویسنده : Admin | نوشته شده در: 23 جولای2015
 • مغز ما قدرت بی نظیری دارد.اما ما هنوز در درک قوه آن مانده ایم و نمیدانیم کیسیتیم و چیستیم!!

  نعمت خداوند بزرگ،متمایز کننده انسان از حیوان قدرت تفکر و اختیار است،قدرتی که گاه با آن کارهای فوق العاده ای می شود کرد و هم می شود کارهایی کرد که کوچک ترین استفاده را از آن برد.با این عظمت قدرت خالق چرا واقعا ما از انجام کاری عاجز هستیم.برای مثال:چرا خواندن یک درس عذاب آور است اما درس دیگر شیرین و آسان!!

  پاسخ تلقین است.تلقینی که میتواند یک بیمار را درمان و یک فرد سالم را بیمار کند.

  تلقین های نابجایی چون؛{تو نمی توانی،نمی شود،تو مثل بقیه نیستی،مغز تو نمی کشه،تو هیچی نمیشی،یک درصد هم فکرشو نکن،به همین خیال باش،فلانی هیچی نشد با این که وضعیتش از تو بهتر بود اونوخ تو؟!،اگه تا الان چیزی شده بودی میشدی و … }نابود کننده فرزند شما و زیر سوال بردن نعمت خداست.درست است پدر و مادر هستید اما به یاد داشته باشید که فرزندی که خدا به شما عطا فرموده وظیفه شکوفایی استعدادها و اختیاراتش را نیز به دست شما داده است و در رستاخیر شما پاسخگو هستید. پدر و مادر گرامی شما از کجا می دانید فرزند شما هیچی نمی شود!! خداوند آفریده اش را “فتبارک الله احسن الخالقین ” می خواند آن وقت شما ….

  بگذارید فرزندتان؛ شناخت اصلی را کسب کند.هدف داشته باشد.در جهت هدفش گام بردارد.شکست خورد به او کمک کنید تا پیروز شود.این نباشد که وقتی از وی پرسیدند هدف شما چیست؟؟ در پاسخ به آن بگوید هنوز تصمیم نگرفته ام! باید اندیشه و جهت زندگی خود را معلوم کند.بر روی هدفش پافشاری کند.از آدم های متخصص کمک بگیرد.فرضا وی وارد رشته علوم تجربی شد و هدفش پزشکیست باید در دو درس زیست و شیمی قوی کار کند.

  تلقین ها می تواند شما را به اوج یا به بدبختی بکشاند.در انتخاب تلقین ها بکوشید.زیباست وقتی فردی با رتبه 130 هزار و معدل 11.23 دندان پزشکی دانشگاه سراسری قبول شود،خانم اختیاری که پس از 9 سال توانست پزشکی سراسری قبول شود و  یا آقای اوجاقلو که با معدل 12.32 کتبی خود توانست پزشکی ایران را تصاحب کند. تلاش،کوشش،حمایت و تلقین های مثبت است که اراده ی آدمی را قوی میکند و به او در شکستن سدهای زندگی کمک میکند.

  پدر و مادر عزیز آیا ارزش این را دارد که فرزند شما بخاطر اجبار و فشارهای خواه ناخواه از سوی شما دست به انتخابی بزند که 4 سال دیگر هم عمر وی تلف شده و هم رشته ای را خوانده که نه بازارکاری دارد و نه درآمد آن چنانی که بتواند از آن ارتزاق کند!! در آینده این فرزند شما نقش دارید.بگذارید مثالی بزنیم:

  امروزه لیسانسه های بسیاری وجود دارد،در گفت و گویی که همین تیرماه94 با یکی از آن ها که 30 سال داشت، به نکته جالبی اشاره نمود که من در 30سالگی به دنبال آرزوهایم هستم!! کمی جلوتر با این مواجه می شویم که پدر و مادر وی از روی اجبار،او را وارد رشته ای کرده اند که او الان پشیمان از انتخابش است! او میگوید اگر 1 سال فرصت را داشتم دیگر 4 سال از عمرم تلف نمیشد!! الان در رشته دلخواهم تحصیل میکردمو عذاب وجدانی هم نداشتم.چه از دغدغه شغلی،درآمد،زندگی و چه سن وسالم… اما این فرد جای تحسین دارد که کوتاه نیامده است.

  آرزوهای شما تاریخ انقضا ندارد.شروع کنید و گام بردارید….

  و داشتیم بعضی از همین لیسانسه ها که تغییر را در خود ایجاد نمودند و یک فرد 38 ساله که سال 93 کنکور بدهد و در دانشگاه علوم پزشکی شیراز رشته پزشکی را تصاحب کند و به آرزویش برسد.پس فرزندتان را محدود نکنید،می دانیم نیت شما خیراست اما نیت ؛بعضی وقت ها با کار آگاهانه و بعضی وقت ها با کار ناآگاهانست.

  خواهشا فرزندتان را نابود نکنید.قربانی خواسته های نابجا نکنید.رشته ای را که به اجبار می خواهید او را واردش کنید را تحقیق کنید! آیا بازار کار خوبی تا چند سال آینده دارد؟آیا درآمد خوبی برای وی خواهد داشت؟آیا توان ادامه را در وی می بینید؟

  آبرو فرزند شما و خانواده ی شما دست فامیل و دوست و آشنایان نیست دست خداست.قدرت اراده و اختیار را نیز از فرزندتان نگیرید.هر کس مختار است.درست است شما زحمت فرزندانتان را می کشید اما آگاهانه تصمیم بگیرید و او را سربلند کنید.

  متاسفانه سال های پیش و بخصوص امسال مواجه بودیم با خودکشی داوطلبان و دانش آموزان کنکوری که دلیل اصلی آن فشار از سوی خانواده و تلقین های ویرانگر بود.دانش آموز دختری که در مقطع پیش دانشگاهی از روی اجبار خانواده خودکشی کرد یا پسری که در مدرسه تیزهوشان درس میخواند و از روی تلقین دوستانش برای عدم جمع بندی وی در مدت مناسب خودکشی کردند.
  دیدگاه منفی نسبت به فرزندتان نداشته باشید.قبولی در رشته سودمند توسط فرزند شما اول به نفع خود او بعد شما و درنهایت جامعه است.تصور کنید فرزند شما با لباس سفید پزشکی مقابل شماست ببینید چه حس خوبیست تا جای اینکه 4سال دیگر با چشمان گریان مقابل شما ایستاده و بخاطر اجبارتان به انتخاب رشته ، ورود به دانشگاه و ترس از افزایش هزینه های مالی وی،از شما گله می کند.مطمئنا 1 سال هزینه در قبال 4 سال و یا بیشتر هزینه کمتری را متحمل می شوید.
  زمان سرمایه گذاری اکنون است.نه دوران ابتدایی و راهنمایی!! باید کوچک ترین موانع را با تکنیک و تخصص  از سر راه بردارید.صلاح فرزندتان را بخواهید اما درست و آگاهانه.ما  الان خیلی بیکار 25 الی 35 ساله داریم که مجددا در فکر دادن کنکور هستند و چوب اشتباه چند سال پیش خود را می خورند.

  دغدغه ای به نام سربازی برای پسران مشمول؛هجوم بی سابقه بچه های ترک تحصیلی از دبیرستان و مشمولان دیگر در سال های 92 و 93  باعث شده که سازمان نظام وظیفه با خیل عظیمی از داوطلبان اعزام مواجه شود.بطوریکه لیسانسه ها که تعدادشان از دیپلم داران و زیر دیپلمان کمتر است بطور متوسط پس از ارسال دفترچه با 4 ماه وقفه به خدمت اعزام می شوند دیگر وای به حال دیپلمه و زیر دیپلمه ها!! سازمان نظام وظیفه نیز برای کاهش طرح دوسال ماندن پشت کنکور و ترخیص ار خدمت با قبولی در مقاطع کارشناسی و بالاتر را اجرا نموده است.
  بارها شنیده اید یا به فرزندتان گفته اید : «مملکت به این همه دکتر و مهندس نیاز نداره!ببین چقدر پزشک بیکار داریم؟!» اما ایا فکر کرده ایم که تعداد کثیری از این افراد نیز به اجبار خانواده هایشان دست به انتخاب ناچار زده اند و الان علاقه و میلی به آن ندارند.بارها دیده ایم در اتاق عمل دانشجویانی را که پس از شروع عمل و مشاهده خون از حال رفته اند و اصلا توانایی دیدن همچین صحنه هایی را ندارند اما چه کنند که پدر و مادر ….. . بگذریم ؛
  بنده بعنوان یک مشاور به شما میگویم اگر فرزند شما مطالعه درست،برنامه ریزی درست،نبود موانع و انگیزه لازم از سوی شما را داشته باشد،مطمئنا به هدفش میرسد.نه اینکه سر ناسازگاری را با وی بردارید و هرچند از ته دل حرف هایی ویران کننده به اون نمیگویید اما این سخنان شما در فرزندتان تاثیر میگذارد.چرا آمار قبولی در شهرهای کوچک و روستاها بالاتر از شهرهای بزرگ است.همه این پیروزی ها بخاطر نبود دغدغه هاست.انقدر هزینه های تحصیلی اعم از مدرسه،کلاس فوق برنامه و … را بر سر فرزندتان نکوبید.قرار به قبولی باشد همه قبولند اما مهم رشته و دانشگاه خوب است.روان شناسی دانشگاه پیام نور با رتبه ی 30.000  خیلی متفاوت با قبولی روان شناسی در دانشگاه تهران با قبولی 3.000 است.آینده فرزندتان را خراب نکنید.ما داشته ایم کنکوری ای را که از رتبه 50.000 شروع کرد و پس از 3 سال توانست با کنکورهای متوالی و کسب تجربه و همراهی خانواده به رتبه سه رقمی و پزشکی برسد.خواستن،توانستن است.
  پس خواهشا استعداد بچه ها را پایمال نکنید.سعی کنید آگاهانه تر عمل کنید و خواهشا چیزی رو که نمیدونید به فرزندتان نگید (ممکن است رشته ای را که اصلا نمیدانیم چیست رو به فرزندمان پیشنهاد دهیم و سرنوشت او را تباه کنیم،یا به زور انتخاب رشته روزانه را بر وی متحمل کنیم غافل از اینکه اگر فرزندتان بخواهد کنکور بدهد یکسال از کنکور محروم است) مطمئنا فرزند شما دغدغه اش از شما بیشتر است و تصمیمش بیهوده نیست.شرمنده خدا و شهدای عزیز کشورمان نباشیم.سخت است ایرانی که به این جایگاه بزرگی رسیده است.ان شاء ا… با توکل به خدا و پشتیبانی پدر و مادران همه فرزندان ایرانی و کنکوری موفق باشند.سپاس از شما و وقتی که گذاشتید. 🙂

   

  آقای یاسین باغبان:سال(1393) موفق گردید در آزمون سراسری دانشگاهها با رتبه خوبی به رشته دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان راه یابد.

  http://overmind.ir/image/fancy-line.png

   مریم داوودی ، دانشجویی که 8 سال پشت کنکور بود و در نهایت به انتخاب مورد علاقه اش رسید.

  http://overmind.ir/image/fancy-line.png

  مجتبی شکوری ؛ نابغه ای که خواندن زندگی نامه اش پر از شگفتی است

  http://overmind.ir/image/fancy-line.png
  امیر مسعودی؛ مدرس فیزیک کنکور آسان است که با معدل 13 الان به جایگاه بزرگی در فیزیک رسیده است
  http://overmind.ir/image/fancy-line.png
  فاطمه محسنی؛رتبه ۴ کنکور سراسری ۹۱ در رشته انسانی رتبه ۸ کشوری و دانشجوی روانشناسی بالینی دانشگاه شهید بهشتی که برای اولین بار رتبه 120 هزار ریاضی را کسب کرد و سپس 4 انسانی شد!
  http://overmind.ir/image/fancy-line.png
  با توجه به فشرده سازی مطالب لطفا برای خواندن سرگذشت کامل این عزیزان نام آنها را در اینترنت جست و جو کنید.

  اطلاعات دانلود
  درباره مجموعه

  محمد قربانی هستم؛بعد از گذراندن دوره تحصیلات دبیرستان و کنکور در رشته ریاضی به صلاحدید اساتیدم آغاز به مطالعه دروس رشته تجربی کردم و در کنکور این رشته شرکت کردم،در نهایت موفق به ورود در رشته پزشکی سراسری شدم،هدف از تاسیس این وبگاه نیز به اشتراک گذاشتن تجربیات خودم و توسعه عدالت آموزشی با کمترین هزینه می باشد. سعی نموده ام جزوات زیستی که خودم آنها را نوشته ام در بخش جزومیکس قرار بدهم. همچنین برخی از خلاصه نویسی های زیست را نیز صرفا در اختیار داوطلبان خودم قرار میدهم. تابحال توانسته ام تجربیات ارزشمندی را در اختیار داوطلبان قرار بدهم و انها نیز با سعی و تلاش خود توانسته اند به رشته و هدف دلخواهشان برسند.

  برچسب ها

  مطالب مرتبط
  نظرات دیگران درباره این مطلب  میهن اسکریپت
  میهن اسکریپت
  میهن اسکریپت