میهن اسکریپت
طرح ویژه ای داریم برنامه ریزی
ارتباط با مشاور
با ما باشید
ارتباط مستقیم عضویت در کانال تلگرام سایت ویدیئوهای ما در آپارات
همگام با کار خیر
مؤسسه خیریه محک
آخرین مصاحبه ها
آرشیو مصاحبه ها
میهن اسکریپت
 • نویسنده : Admin | نوشته شده در: 19 ژوئن2015
 • حدودا 27 دانشگاه علوم پزشکی دارای واحدهای بین المللی در مناطق آزاد تجاری و یا ویژه اقتصادی هستند که با دریافت شهریه به تربیت دانشجو از مقطع لیسانس تا دکتری می پردازند.پذیرش در این دانشگاه ها معمولا چند برابر ظرفیت اعلامی در دفترچه است،لذا از تکمیل ظرفیت غافل نباشید.

  مدرک دانشجویان پردیس بین الملل از لحاظ اعتبار فرقی با دانشجویان دیگر ندارد. به این دلیل که استادها همان ها هستند و مدرک و دانشنامه توسط همان پرسنل صادر میشود و امضای رییس دانشگاه پای آن می خورد. به عبارت بهتر دانشجوی پولی با دانشجوهای دیگر فرقی ندارد، فقط دانشجویانی که با رتبه کنکور وارد میشوند بورسیه دولت است و لازم نیست شهریه پرداخت کنند. یعنی دقیقا سیستم بهترین دانشگاه های آمریکا مثل هاروارد و MIT را پیاده کرده اند که دانشجو برای آموزش باید پول بدهد.

  در اینگونه دانشگاه ها لزوما رتبه قبولی تا حدودی حرف اول را می زند اما حرف مهم تر را پول و توانایی مالی می زند.طوریکه شاید شنیده اید که فردی با رتبه 16.000 دندان پزشکی می خواند!

  پذیرش در این دانشگاه ها نیز بصورت گزینش کشوری صورت میگیرد و خارج از بحث بومی و سهمیه ای است.حدود 90% دانشگاه های ایران شعب پردیس خود را تاسیس کرده اند.

  میانگین شهریه سالیانه پرداختی ورودی دکترای حرفه ای سال 1393 در اینگونه دانشگاه ها 16 میلیون تومان است.که باتوجه به شرایط اقتصادی کشور امکان متغیر بودن آن وجود دارد.مبالغ زیر میانگین و علی الحساب هستند.

  1– رشته پزشکی                                                 160.000.000 ریال

  2- رشته دندانپزشکی                                           170.000.000ریال

  3- رشته پزشکی (انتقالی خارج ازکشور)                 160.000.000 ریال

  4-رشته دندانپزشکی (انتقالی خارج از کشور)           170.000.000ریال

  5- کارشناسی ارشد                                            137.000.000ریال

  6- کارشناسی                                                    76.000.000ریال

  :: لطفا توجه داشته باشید دانشگاه جهت احراز توانایی مالی فرد به گرفتن تعهدنامه محضری اقدام می کند.

  :: باید بدانید که شما در رشته های این دانشگاه در مدت معین از سوی دانشگاه باید مدرک زبان را بگیرید.که در این خصوص از شما تعهد گرفته می شود.

  :: سعی کنید جزء 30 انتخاب اول کدرشته مورد نظر دانشگاه بین الملل را بزنید.از جمله معیار های مهم قبولی در این دانشگاه ها 1- انتخاب رشته خوب 2- رتبه کنکور 3- توانایی مالی 4- معدل فرد

  :: تا آن جائی که اطلاع دارم نمره قبولی پزشکی سال 93 پردیس کاشان

  سهمیه منطقه 1: حدود 2000-2700

  سهمیه منطقه 2: حدود2700-4000

  :: لیست پردیس های خودگردان

   

  http://overmind.ir/image/11.png

   

  درصورت انصراف از رشته های این دانشگاه ها می بایست مبالغی را بعنوان جبران خسارت به دانشگاه پرداخت کنید و قبولی در این دانشگاه ها و انصراف بلافاصله تاثیری در روند محرومیت ار کنکور برای شما ندارد.

  این پست در حال تکمیل است و اطلاعات جدیدی را در آن قرار خواهم داد.

  با سپاس | ارادتمند شما : محمد قربانی


  اطلاعات دانلود
  درباره مجموعه

  محمد قربانی هستم؛بعد از گذراندن دوره تحصیلات دبیرستان و کنکور در رشته ریاضی به صلاحدید اساتیدم آغاز به مطالعه دروس رشته تجربی کردم و در کنکور این رشته شرکت کردم،در نهایت موفق به ورود در رشته پزشکی سراسری شدم،هدف از تاسیس این وبگاه نیز به اشتراک گذاشتن تجربیات خودم و توسعه عدالت آموزشی با کمترین هزینه می باشد. سعی نموده ام جزوات زیستی که خودم آنها را نوشته ام در بخش جزومیکس قرار بدهم. همچنین برخی از خلاصه نویسی های زیست را نیز صرفا در اختیار داوطلبان خودم قرار میدهم. تابحال توانسته ام تجربیات ارزشمندی را در اختیار داوطلبان قرار بدهم و انها نیز با سعی و تلاش خود توانسته اند به رشته و هدف دلخواهشان برسند.

  برچسب ها

  مطالب مرتبط
  fee15 choose army
  نظرات دیگران درباره این مطلب  میهن اسکریپت
  میهن اسکریپت
  میهن اسکریپت