میهن اسکریپت
طرح ویژه ای داریم برنامه ریزی
ارتباط با مشاور
با ما باشید
ارتباط مستقیم عضویت در کانال تلگرام سایت ویدیئوهای ما در آپارات
همگام با کار خیر
مؤسسه خیریه محک
آخرین مصاحبه ها
آرشیو مصاحبه ها
میهن اسکریپت
 • نویسنده : Admin | نوشته شده در: 31 اکتبر2016
 • سلام خدمت همه دانش پژوهان عزیز

  در این مطلب قصد دارم در خصوص تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه های خارج از کشور با پوشش مطالب هزینه سالانه تحصیل،هزینه زندگی،نوع دانشگاه باهاتون صحبت کنم.

  ✅ معدل

  معدل دیپلم 11 ساله و همچنین معدل پیش دانشگاهی متقاضیان ارزشیابی، نباید کمتر از 14 و مجموع این دو معدل هم نباید کمتر از 32 باشد. این نکته مهمی است که قبل از اقدام برای گرفتن پذیرش باید درنظر داشت. اگر هم کسی (قبل از تحصیل در خارج از کشور) در مقطع کاردانی یا مقاطع بالاتر در دانشگاههای داخل تحصیل کرده و با معدل 16 به بالا فارغ‌التحصیل شده باشد، مدرکش بدون شرط معدل دیپلم ارزشیابی می‌شود. در واقع معدل دانشگاه جایگزین معدل دیپلم و پیش دانشگاهی می‌شود.

  ✅ در خصوص نوع دانشگاه ها؛دانشگاه هایی که مورد تایید ایران به صورت قطعی باشند شهریه های سنگین تری نسبت به دیگر دانشگاهها دارند و اگر مورد تایید ایران به صورت مشروط باشند، علیرغم داشتن شهریه های کمتر ولی دارای مشکلات عدیده برای متقاضیان پس از اتمام تحصیلات هستند مانند الزام به شرکت در دوره های تکمیلی و آزمون علوم پایه برای ارزشیابی مدارک و مواردی از این قبیل.

  ✈️کشورهای آسیایی

  ?چین: کیفیت تحصیل متوسط رو به بالا، شهریه 7000 تا 9000 دلار در سال، هزینه زندگی 500 تا 600 دلار در ماه، نیاز به شرکت در آزمون ورودی در دانشگاههای برتر، نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی در رشته دندانپزشکی، محدودیت سنی 27 سال، زبان تدریس انگلیسی و چینی است، دانشگاههای چین در حال حاضر مورد تایید ایران نمی باشند.

  ?مالزی: کیفیت دانشگاهها متوسط، شهریه 8000 تا 12000 دلار در سال، هزینه زندگی 700 تا 800 دلار در ماه، عدم نیاز به شرکت در آزمون ورودی، عدم نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی، زبان تدریس انگلیسی است، دانشگاههای مورد تایید ایران در مالزی در حال حاضر پذیرش دانشجوی خارجی ندارند.

  ?فیلیپین: کیفیت تحصیل پایین، شهریه 1000 تا 1500 دلار هر ترم، هزینه زندگی 500 تا 600 دلار در ماه، بدون نیاز به شرکت در آزمون ورودی، بدون نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی، زبان تدریس انگلیسی است، دانشگاههای مورد تایید ایران در فیلیپین در حال حاضر پذیرش دانشجوی خارجی ندارند.

  ?هند: کیفیت دانشگاهها متوسط رو به بالا، شهریه 14000 تا 18000 دلار در سال (پیش پرداخت سال اول معمولاً بیشتر از بقیه سالها است)، هزینه زندگی 500 تا 600 دلار در ماه، بدون نیاز به شرکت در آزمون ورودی، بدون نیاز به ارائه مدرک زبان، زبان تدریس انگلیسی است، محدودیت سنی 35 سال، دانشگاههای هند مورد تایید قطعی ایران هستند.
  ✈️ کشورهای اروپایی

  ?ارمنستان: کیفیت تحصیل متوسط، شهریه 4000 تا 5000 دلار هر ترم، هزینه زندگی 500 تا 600 دلار در ماه، سپری کردن دوره Zero Course و یا شرکت در آزمون ورودی الزامی است، بدون نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی، زبان تدریس انگلیسی است، دانشگاههای ارمنستان مورد تایید ایران نیستند.

  ?ترکیه: کیفیت تحصیل متوسط رو به بالا، شهریه 800 تا 1000 دلار در سال، هزینه زندگی 700 تا 800 دلار در ماه، نیاز به شرکت در آزمون ورودی YOS، نیاز به مدرک زبان آیلتس یا Tomer، زبان تدریس ترکی است، دانشگاههای ترکیه مورد تایید قطعی ایران هستند.

  ?روسیه: کیفیت تحصیل بالا، شهریه 10000 تا 12000 دلار در سال، هزینه زندگی 500 تا 600 دلار در ماه، شرکت در دوره و آزمون پاتفک الزامی است، بدون مدرک زبان، زبان تدریس روسی، انگلیسی و فرانسوی است، دانشگاههای روسیه به صورت مشروط مورد تایید ایران هستند.

  ?ایتالیا: کیفیت تحصیل بالا، شهریه 3000 تا 4000 یورو در سال، هزینه زندگی 800 تا 1000 دلار در ماه، شرکت در آزمون ورودی IMAT الزامی است، نیاز به مدرک آیلتس یا مدرک ایتالیایی، زبان تدریس انگلیسی و ایتالیایی است، دانشگاههای ایتالیا مورد تایید قطعی ایران هستند.

  ?مجارستان: کیفیت تحصیل متوسط رو به پایین، شهریه 14000 تا 16000 دلار در سال، هزینه زندگی 800 تا 1000 در ماه، سپری کردن دوره Pre-medical و یا شرکت در آزمون ورودی الزامی است، بدون نیاز به مدرک زبان، زبان تدریس انگلیسی است، دانشگاههای مجارستان به صورت مشروط مورد تایید ایران هستند.

  ?چک و اسلواکی: کیفیت تحصیل متوسط، شهریه 7000 تا 8000 دلار در سال (در صورت تحصیل به زبان چک یا اسلواکی نیازی به پرداخت شهریه نیست)، هزینه زندگی 600 تا 800 دلار در ماه، شرکت در آزمون ورودی الزامی است، بدون نیاز به مدرک زبان، تحصیل به زبان انگلیسی، چکی و اسلواکی، دانشگاههای چک و اسلواکی به صورت مشروط مورد تایید ایران هستند.


  اطلاعات دانلود
  درباره مجموعه

  محمد قربانی هستم؛بعد از گذراندن دوره تحصیلات دبیرستان و کنکور در رشته ریاضی به صلاحدید اساتیدم آغاز به مطالعه دروس رشته تجربی کردم و در کنکور این رشته شرکت کردم،در نهایت موفق به ورود در رشته پزشکی سراسری شدم،هدف از تاسیس این وبگاه نیز به اشتراک گذاشتن تجربیات خودم و توسعه عدالت آموزشی با کمترین هزینه می باشد. سعی نموده ام جزوات زیستی که خودم آنها را نوشته ام در بخش جزومیکس قرار بدهم. همچنین برخی از خلاصه نویسی های زیست را نیز صرفا در اختیار داوطلبان خودم قرار میدهم. تابحال توانسته ام تجربیات ارزشمندی را در اختیار داوطلبان قرار بدهم و انها نیز با سعی و تلاش خود توانسته اند به رشته و هدف دلخواهشان برسند.

  مطالب مرتبط
  PROGRESS lea1 treew level treew strategy result
  نظرات دیگران درباره این مطلب  میهن اسکریپت
  میهن اسکریپت
  میهن اسکریپت