میهن اسکریپت
طرح ویژه ای داریم برنامه ریزی
ارتباط با مشاور
با ما باشید
ارتباط مستقیم عضویت در کانال تلگرام سایت ویدیئوهای ما در آپارات
همگام با کار خیر
مؤسسه خیریه محک
آخرین مصاحبه ها
آرشیو مصاحبه ها
میهن اسکریپت
 • نویسنده : Admin | نوشته شده در: 10 سپتامبر2016
 • طبق بخشنامه ابلاغ شده از سوی سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور امکان بازگشت به تحصیل دانشجویان عدم مراجعه و انصرافی در دانشگاه پیام نور فراهم شد.
  باعنایت به سیاست های دانشگاه پیام نور جهت تسهیل در ادامه تحصیل دانشجویان و در اجرای مقررات بازگشت به تحصیل دانشجویان عدم مراجعه و انصرافی مطابق پیوست شماره 2 آیین نامه کارشناسی مصوب 8/12/1391 و پیوست شماره 1 آیین نامه کارشناسی ارشد مصوبه 25/4/1392 به استحضار میرساند: بر اساس دستور بیستم، نشست عادی چهل و هفتم هیات امنای دانشگاه (مورخ 12 تیرماه 95) مقرر گردید: آن دسته از دانشجویان پذیرفته شده در دانشگاه که برای ثبت نام و ادامه تحصیل مراجعه نکرده اند در صورت ارائه تقاضای ادامه تحصیل و وجود ظرفیت برای همان نیمسال در قالب سنوات مجاز تحصیلی، برای نیمسالهای عدم مراجعه مطابق مقررات ذیل ثبت نام بعمل آورند.
  1- در طول دوره ای که دانشجو مراجعه نداشته است باید مرخصی تحصیلی با احتساب در سنوات و پرداخت شهریه ثابت ثبت شود.
  2- مقررات اخذ شهریه این دانشجویان به شرح جدول ذیل است.
  مقطع تحصیلی میزان هزینه
  کارشناسی 50 درصد شهریه ثابت هر نیمسال تحصیلی که مراجعه نشده است
  کارشناسی ارشد 30 درصد شهریه ثابت هر نیمسال تحصیلی که مراجعه نشده است

  3- دانشجویانی که جهت ثبت نام مراجعه ننموده اند (اعم از عدم مراجعه، انصراف یا اخراج معرفی به نظام وظیفه) می توانند از تسهیلات این بخشنامه استفاده نمایند.
  4- دانشجوی متقاضی بازگشت به تحصیل باید به ازای هر 15 واحد باقی مانده در مقطع کارشناسی و هر 8 واحد باقی مانده در مقطع کارشناسی ارشد حداقل یک نیمسال سنوات مجاز تحصیلی داشته باشد، دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد شیوه آموزشی و پژوهشی برای اخذ و گذراندن درس پایان نامه حداقل باید یک نیمسال سنوات مجاز داشته باشند.
  تبصره: دانشجویان مقطع کارشناسی که متقاضی اخذ مدرک کاردانی هستند(به شرط ارائه تعهد مبنی بر تقاضای بازگشت به تحصیل برای اخذ مدرک کاردانی) برنامه درسی آنها بر اساس سقف واحدهای دوره کاردانی محاسبه می شود.
  5- بازگشت به تحصیل در طول تحصیل فقط برای یکبار، در اداره آموزش مرکز / واحد صورت می پذیرد.
  تبصره: بازگشت به تحصیل بیش از یکبار در شورای آموزشی استان قابل طرح و تصمیم گیری می باشد.
  6- لغو عدم مراجعه تبعه غیر ایرانی برای حداکثر یک نیمسال با مقررات اعلام شده بلامانع است و چنانچه عدم مراجعه بیش از یک نیمسال تحصیلی باشد بازگشت به تحصیل آن با موافقت اداره کل دانشجویان غیر ایرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری میسر خواهد بود.
  7- لغو عدم مراجعه دانشجویان مشمول خدمت نظام وظیفه که تا قبل از اتمام سنوات مجاز دوره ، حداکثر تا دو نیمسال عدم مراجعه داشته باشند و اتمام واحدهای دوره در مدت مجاز میسر باشد، شامل مقررات این دستور العمل می شود.
  تبصره: دانشجویان مشمول خدمت نظام وظیفه در صورت عدم مراجعه بیش از دو نیمسال یا انصراف، پس از لغو معافیت تحصیلی از سوی مرکز محل تحصیل و تعیین تکلیف خدمت سربازی توسط نیروی انتظامی جمهوری اسلامی می توانند با ارائه کارت پایان خدمت یا معافیت دائم از مقررات این دستور العمل استفاده نمایند.
  8- دانشجویانی که بدلیل ممانعت سازمان محل اشتغال در خواست انصراف نموده اند باید به همراه درخواست بازگشت به تحصیل، نامه موافقت از سازمان محل اشتغال را به دانشگاه ارائه نمایند.
  9- این مقررات برای دانشجویانی که از نیمسال اول 96-95 تقاضای بازگشت به تحصیل دارند قابل اجرا می باشد و نظارت بر حسن اجرای آن بر عهده ریاست محترم مرکز /واحد وجنابعالی خواهد بود.


  اطلاعات دانلود
  درباره مجموعه

  محمد قربانی هستم؛بعد از گذراندن دوره تحصیلات دبیرستان و کنکور در رشته ریاضی به صلاحدید اساتیدم آغاز به مطالعه دروس رشته تجربی کردم و در کنکور این رشته شرکت کردم،در نهایت موفق به ورود در رشته پزشکی سراسری شدم،هدف از تاسیس این وبگاه نیز به اشتراک گذاشتن تجربیات خودم و توسعه عدالت آموزشی با کمترین هزینه می باشد. سعی نموده ام جزوات زیستی که خودم آنها را نوشته ام در بخش جزومیکس قرار بدهم. همچنین برخی از خلاصه نویسی های زیست را نیز صرفا در اختیار داوطلبان خودم قرار میدهم. تابحال توانسته ام تجربیات ارزشمندی را در اختیار داوطلبان قرار بدهم و انها نیز با سعی و تلاش خود توانسته اند به رشته و هدف دلخواهشان برسند.

  مطالب مرتبط
  strategy accept lea1
  نظرات دیگران درباره این مطلب  میهن اسکریپت
  میهن اسکریپت
  میهن اسکریپت