میهن اسکریپت
طرح ویژه ای داریم برنامه ریزی
ارتباط با مشاور
با ما باشید
ارتباط مستقیم عضویت در کانال تلگرام سایت ویدیئوهای ما در آپارات
همگام با کار خیر
مؤسسه خیریه محک
آخرین مصاحبه ها
آرشیو مصاحبه ها
میهن اسکریپت
 • نویسنده : Admin | نوشته شده در: 8 جولای2017
 •  شوک زدگی در برابر سوالات کنکور امری کاملا طبیعی است.چراکه شما یا بخوبی مطالب را مرور و جمع بندی نکرده اید و یا اینکه سوالات نسبت به ادوار گذشته سخت تر شده اند.

  ✅ دو دسته هستیم.یک دسته افرادی که نتیجه بهتری رو کسب میکنند و یک سری هم پیشرفت آن چنانی نمیکنند و به امید سال بعد می نشینند.اما در ابتدا شور خیلی بالایی دارند و کمی بعد … .

  ✅ در هر حال باید توجه کنید که سوالات کنکور همواره شبیه به هم نیستند.توجه داشته باشید که وقتی سوالات کنکور را بررسی می کنید از چند وجه به آنان نگاه داشته باشید.به این دلیل که ممکن است سال آتی سوال با همان مضمون اما با تغییر در روش حل همراه باشد.

   برای مثال در سوالات درس شیمی اگر ساختار لوییس ترکیبی داده شده است،سعی کنید سایر ترکیب هایی را که در محدوده آن می گنجدحفظ کنید.بطور کامل بفهمید که چه زمانی 4 قلمرو در یک گروه عاملی خواهید داشت.
  و یا سوالات ریاضی را تنها اکتفا به حل و حفظ راه حل نکنید.برای مثال اگر از میان 5 عدد،از شما یک عدد سه رقمی مضرب 4 می خواهند،شما سایر مضارب مثلا 3 یا 6 را نیز حساب کنید.

  تمام تمرکزتون روی این باشه که مطالب رو جامع و دقیق بخونید.

  http://overmind.ir/image/down%20audio.jpg

  ✅ انتخاب منابع خوب به شما کمک ویژه ای خواهد کرد.اگر شما فردی هستید که در مدرسه ای درس میخوانید یا فارغ التحصیل هستید و معلمان و دبیران زبده و کارکشته ندارید،سعی کنید در اولین فرصت ممکن به کمک دوستان و یا شخصا اقدام به گرفتن معلمان کاربلد و یا تهیه منابع تصویری دبیران برتر کشوری کنید،پس فرصت رو از دست ندهید و به آخر سال نکشانید.همچنین رفع اشکال ها را نیز جدی بگیرید.

  ✅ دروسی را که در آنها ضعف دارید را حتما در اولویت قرار دهید.اگر ریاضی و فیزکتون مشکل داره؛پس بهتر است این دروس رو در تابستان حتما بخوبی کار کنید تا در طول سال مشکلی نداشته باشید و بیشتر از همه تست کار کنید.

  http://overmind.ir/image/motivation/9.jpg

  ✅خیلی از ماها فقط داریم به حرف این و اون گوش میدیم که فلانی گفت این کار رو کنی خیلی بهتره.اما غافل از اینکه کمی فکر کنیم.مثلا : میگن بریم کتابخونه اونجا جو کاملا درسیه.اما نمیدونه که ممکنه اونجا پچ پچ بچه ها اعصابشو خورد کنه یا کتابخونه دقیقا وسط شهر باشه.بوق بوق ماشینا… .

  ✅ متاسفانه تنوع تستی لازم در بسیاری از کتب تست کنکوری رایج وجود ندارد و طراحان کنکور نیز سوالاتی را طرح میکنند که برای اولین بار دیده خواهد شد.و از کسی کاری ساخته نیست.

    رتبه های برتر کنکور هم آدم هایی بودند که همچون شما وقت داشته اند و روی وقت خود سرمایه گذاری کرده اند.

  ✅ اگر امسال پشت کنکوری هستید:
  ⛔️ در طول سال،حتما ازمون های متعددی رو پاسخ دهید.عقیده دیگران نسبت به آزمون ها مانع این کارتون نشه.سوال ازمون سخت بود لازم نیست کلید کنید روی همون سوال.بقیه رو حل کنید و آخرکار مجدد روش فکر کنید.
  ⛔️ لطفا اشتباهات سال گذشته خود را تکرار نکنید.همین الان اون ها رو لیست کنید.
  ⛔️ از یک فرد راهنما در کارتان استفاده کنید.
  ⛔️ امور را به فردا نسپارید.قاطع تر و با غیرت تر باشید.

   

  http://overmind.ir/image/motivation/5.jpg

  ارادتمند شما؛محمد قربانی


  اطلاعات دانلود
  درباره مجموعه

  محمد قربانی هستم؛بعد از گذراندن دوره تحصیلات دبیرستان و کنکور در رشته ریاضی به صلاحدید اساتیدم آغاز به مطالعه دروس رشته تجربی کردم و در کنکور این رشته شرکت کردم،در نهایت موفق به ورود در رشته پزشکی سراسری شدم،هدف از تاسیس این وبگاه نیز به اشتراک گذاشتن تجربیات خودم و توسعه عدالت آموزشی با کمترین هزینه می باشد. سعی نموده ام جزوات زیستی که خودم آنها را نوشته ام در بخش جزومیکس قرار بدهم. همچنین برخی از خلاصه نویسی های زیست را نیز صرفا در اختیار داوطلبان خودم قرار میدهم. تابحال توانسته ام تجربیات ارزشمندی را در اختیار داوطلبان قرار بدهم و انها نیز با سعی و تلاش خود توانسته اند به رشته و هدف دلخواهشان برسند.

  مطالب مرتبط
  white-card ways FOLLOW DREAMS hot news paper book
  نظرات دیگران درباره این مطلب  میهن اسکریپت
  میهن اسکریپت
  میهن اسکریپت