میهن اسکریپت
طرح ویژه ای داریم برنامه ریزی
ارتباط با مشاور
با ما باشید
ارتباط مستقیم عضویت در کانال تلگرام سایت ویدیئوهای ما در آپارات
همگام با کار خیر
مؤسسه خیریه محک
آخرین مصاحبه ها
آرشیو مصاحبه ها
میهن اسکریپت
 • نویسنده : Admin | نوشته شده در: 1 فوریه2016
 • خوب بخوابید!
  متخصصان تغذیه به داوطلبان کنکور توصیه می کنند شام سبک تری بخورند تا راحت تر بخوابند در وعده های روزانه هم،غذاهای حاوی کربوهیدرات های پیچیده مثل نان، برنج و سیب زمینی بخورند چرا که این مواد در طول روز به تدریج آزاد می شوند و توانایی ذهنی را گسترش می دهند.

  از آنجایی که در کنکور سرعت، دقت و صحت مطرح است،داشتن  خواب منظم و تغذیه مناسب برای داوطلبان از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
  بنابراین چون مغز محل یادگیری و  حافظه مکان پردازش است، خانواده ها باید به تغذیه مناسب، خواب کافی و تفریح سالم فرزندان خود توجه بیشتری داشته باشند.
  تمرین و مطالعه شب هنگام تا دیر وقت با بر هم زدن سیستم بدنی ،استرس مضاعفی را به شبکه عصبی وارد می کند و این واکنش به صورت خستگی و احساس دلهره بیش از حد منجر به اختلال در حافظه و یاد گیری می شود. فکر و خیال نکنید!!!داشتن کمی استرس برای داوطلب طبیعی است و می تواند خلاقیت  را در داوطلب ایجاد  کند و به زندگی او نظم دهد و موجب افزایش کارایی در زندگی او شود.
  استرس مفید،عشق برای یادگیری، پیمودن  و روشنگری است و بنابراین داوطلبان باید با عشق و علاقه درس بخوانند، نه به خاطر ارزش های خاصی که جامعه برای آن قایل است.
  اصولا امتحان بدون اضطراب و استرس غیرطبیعی است. وجود کمی اضطراب  میزان یادگیری و دقت برای پاسخگویی به سوالات را بیشتر می کند.
  اضطراب هنگامی نگران کننده است که در عملکرد  فرد تاثیر منفی داشته باشد که البته مرز بین اضطراب طبیعی و غیرطبیعی باید شناسایی و درصدد  رفع آن  برآمد .
  در برخی از افراد اضطراب به صورت علایم جسمی نظیر شکم  درد  و سردرد تظاهر  می کند که گاهی به افت تحصیلی منجر می شود.
  برای رفع این اضطراب باید قبل از امتحان از روشهایی نظیر ریلکسیشن استفاده کرد.

  با آرزوی موفقیت برای شما عزیزان کنکوری
  آکادمی مشاوره ذهن برتر


  اطلاعات دانلود
  درباره مجموعه

  محمد قربانی هستم؛بعد از گذراندن دوره تحصیلات دبیرستان و کنکور در رشته ریاضی به صلاحدید اساتیدم آغاز به مطالعه دروس رشته تجربی کردم و در کنکور این رشته شرکت کردم،در نهایت موفق به ورود در رشته پزشکی سراسری شدم،هدف از تاسیس این وبگاه نیز به اشتراک گذاشتن تجربیات خودم و توسعه عدالت آموزشی با کمترین هزینه می باشد. سعی نموده ام جزوات زیستی که خودم آنها را نوشته ام در بخش جزومیکس قرار بدهم. همچنین برخی از خلاصه نویسی های زیست را نیز صرفا در اختیار داوطلبان خودم قرار میدهم. تابحال توانسته ام تجربیات ارزشمندی را در اختیار داوطلبان قرار بدهم و انها نیز با سعی و تلاش خود توانسته اند به رشته و هدف دلخواهشان برسند.

  برچسب ها

  مطالب مرتبط
  musiiiic book class آیزنهاور net
  نظرات دیگران درباره این مطلب  میهن اسکریپت
  میهن اسکریپت
  میهن اسکریپت