میهن اسکریپت
طرح ویژه ای داریم برنامه ریزی
ارتباط با مشاور
با ما باشید
ارتباط مستقیم عضویت در کانال تلگرام سایت ویدیئوهای ما در آپارات
همگام با کار خیر
مؤسسه خیریه محک
آخرین مصاحبه ها
آرشیو مصاحبه ها
میهن اسکریپت
 • نویسنده : Admin | نوشته شده در: 1 فوریه2016
 • ۱. انگيزه داشته باش

  هدف مطالعه خود را مشخص کنید؛ براي آن كه در آينده در شغل مورد علاقه‌ات موفق باشي، نه به اين خاطر كه خانواده يا معلم، تو را مجبور به درس خواندن مي‌كنند. به آینده ای روشن بیندیش که باید با دستان خود رقم بزنی و اکنون ابزار تو درس خواندن است. به مبارزه بیندیش، مبارزه برای رهایی از جهل و نادانی و رسیدن به قله های علم و آگاهی و سلاح تو، امروز مطالعه است. به دستان یخ زده ای بیندیش که از شدت سرمای روزگار، تاب تکان خوردن ندارند و چشم به راهند و منتظر، و این دستان گرم توست که باید به آن‌ها انرژی و گرما ببخشد؛ پس بخوان و بخوان و بخوان تا به آنهایی که به حضور گرم تو نیاز دارند امید و حیات ببخشی. به موفقیت بیندیش که حق توست و تو باید این حق را به دست آوری و باید موفق شوی و دیگر هیچ.در حقیقیت باید بدانی که :                   تو عظیم تر از آنی هستی که می اندیشی!!

  ۲.براي مطالعه به خودت پاداش بده!

  تو هم مي‌تواني از اين روش استفاده كني و به خودت پاداش بدهي. اين جايزه مي‌تواند يك خوراكي يا تماس با يك دوست صميمي يا ديدن قسمتي از فيلم و كارتون مورد علاقه‌ات باشد.

  اگر مطالعه با علاقه صورت بگيرد، بسيار سازنده و اثرگذار خواهد بود. مي‌تواني امتحان كني!

  ۳. براي كارهايت برنامه‌ي مشخص داشته باش

  در صورتي كه براي هر يك از كارهايت وقت مشخصي درنظر بگيري، موفق‌تر خواهي بود؛ زيرا بدن انسان به اين برنامه‌ها عادت مي‌كند.

  ۴. ساكت! دارم تمركز مي‌كنم

  از گوش دادن به موسيقي هنگام مطالعه پرهيز كن تا تمركزت از بين نرود و مجبور نشوي جمله‌اي را كه با يك بار خواندن برايت قابل فهم است، دوباره و چندباره بخواني.

  ۵. از فرصت‌هايت به خوبي استفاده كن

  اجازه نده كه زمان از دست برود. طوري برنامه‌ريزي كن كه به كارهاي ديگر هم برسي.(گاهی اوقات اگر مریض شدی)نگران نباش.سعی کن توی برنامه روزای دوشنبه و جمعه رو چند ساعت کمتر نسبت به سایر روزهای دیگه برنامه ریزی کنی.

  ۶. اگر نمي‌داني، بپرس

  اگر درباره‌ي چيزي شك داري، بي‌معطلي آن را بپرس؛ چون يك سؤال بي‌جواب ذهن تو را مشغول مي‌كند و نمي‌تواني با تمركز به درس خواندن ادامه دهي.

  ۷. ساعت مناسبي از روز را به درس خواندن اختصاص بده

  هرگز بعد از غذا خوردن شروع به درس خواندن نكن، چون تمام خون بدنت براي گوارش غذا در شكم جمع شده است و خوابت مي‌گيريد.

  در پاسخ به این سوال که چه موقع براي مطالعه مناسب است باید گفت:

  اگر صبح زود از خواب بيدار شده‌اي و كمي ورزش كرده‌اي، مي‌تواني صبح‌ها درس بخواني. اصلاً خوب نيست كه از روي تختخوابت؛ پشت ميز مطالعه بپري. هم چنين اگر بعد از غذا خوردن خوابت مي‌گيرد، يك خواب بيست تا سي دقيقه‌اي مي‌تواند تو را سرحال بياورد.

  ۸ .به اندازه‌ي كافي بخواب

  بر اساس آن چه كه در نكته‌ي ۲ و ۷ گفتيم، همان ‌طور كه كارهايت را با برنامه‌ ي مشخصي پيش مي‌بري، بايد بهترين زمان را براي خوابيدن در نظر بگيري تا ذهنت فعال و سالم باشد. حداقل 6 و حداکثر 8 ساعت خواب در دوران کنکور برايت كافي است.

  ۹. ميزان مطالعه‌ات را بالا ببر

  اين كه مطالعه، دانايي را افزايش مي‌دهد حرف جديدي نيست؛ اما عادت به مطالعه، توانايي درك مسائل و تحليل آن‌ها را بالا مي‌برد. هرچند مجبور نيستي كتاب‌هاي خيلي سخت بخواني.سعی کنید پایه گذاری حداقل 30 روزه روی هر ساعت مطالعه داشته باشی و سپس 0.5 ساعت به ان طی 15 روز اضافه کنی و پایدار باشی.

  ۱۰. پس از مدتي درس خواندن، به كارهاي موردعلاقه‌ات بپرداز.

  سخت است كه بخواهي مانند يك ماشين بدون وقفه درس بخواني. بهتر است هر  45 – 60 دقيقه يك‌بار به خود استراحت بدهي و به كاري كه دوست داري بپردازي. نقاشي بكشي، به يك موسيقي گوش بدهي يا با خميربازي، چيزي درست كني تا ذهنت آزاد شود.


  اطلاعات دانلود
  درباره مجموعه

  محمد قربانی هستم؛بعد از گذراندن دوره تحصیلات دبیرستان و کنکور در رشته ریاضی به صلاحدید اساتیدم آغاز به مطالعه دروس رشته تجربی کردم و در کنکور این رشته شرکت کردم،در نهایت موفق به ورود در رشته پزشکی سراسری شدم،هدف از تاسیس این وبگاه نیز به اشتراک گذاشتن تجربیات خودم و توسعه عدالت آموزشی با کمترین هزینه می باشد. سعی نموده ام جزوات زیستی که خودم آنها را نوشته ام در بخش جزومیکس قرار بدهم. همچنین برخی از خلاصه نویسی های زیست را نیز صرفا در اختیار داوطلبان خودم قرار میدهم. تابحال توانسته ام تجربیات ارزشمندی را در اختیار داوطلبان قرار بدهم و انها نیز با سعی و تلاش خود توانسته اند به رشته و هدف دلخواهشان برسند.

  برچسب ها

  مطالب مرتبط
  match white-card آیزنهاور moshavere96 treew confidance result
  نظرات دیگران درباره این مطلب  میهن اسکریپت
  میهن اسکریپت
  میهن اسکریپت