میهن اسکریپت
طرح ویژه ای داریم برنامه ریزی
ارتباط با مشاور
با ما باشید
ارتباط مستقیم عضویت در کانال تلگرام سایت ویدیئوهای ما در آپارات
همگام با کار خیر
مؤسسه خیریه محک
آخرین مصاحبه ها
آرشیو مصاحبه ها
میهن اسکریپت
 • نویسنده : Admin | نوشته شده در: 1 آگوست2015
 • مدیر آموزش دانشگاه علوم پزشکی لرستان از افزایش ۳۰ درصدی سهمیه پذیرش دانشجویان بومی در این دانشگاه خبر داد.

  به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، فرهادی در جمع خبرنگاران، افزود: امسال برای اولین‎بار مجوز افزایش 30 درصدی سهمیه پذیرش دانشجویان بومی به عنوان سهمیه مناطق محروم به دانشگاه علوم پزشکی لرستان داده شده است.

  وی اظهار کرد: بنابراین از مجوز پذیرش 46 دانشجوی پزشکی در دانشگاه، 28 نفر به دانشجویان بومی اختصاص یافته است.

  مدیر آموزش دانشگاه علوم پزشکی لرستان تصریح کرد: سال‎گذشته سه دانشجوی رشته پزشکی در قالب سهمیه پذیرش دانشجوی بومی به دانشگاه علوم پزشکی لرستان اختصاص یافته بود؛ اما خوشبختانه امسال این سهمیه به 28 نفر افزایش یافته است.

  فرهادی با بیان اینکه در رشته داروسازی نیز برای اولین‎بار 30 درصد سهمیه به دانشجویان بومی اختصاص یافته، اضافه کرد: 30 نفر دانشجوی رشته داروسازی در دانشگاه علوم پزشکی لرستان پذیرفته می‎شوند که بر این اساس سهمیه 30 درصدی دانشجویان بومی 12 نفر از دانشجویانی که پذیرش می‎شوند بومی این استان خواهند بود.

  وی بیان کرد: در رشته دندانپزشکی نیز کماکان به مانند روال سال‎های گذشته 40 درصد سهمیه به دانشجویان بومی اختصاص یافته است و براین اساس از بین 20 نفر دانشجویی که در این رشته پذیرش می‎شوند هفت نفر از آنها دانشجوی بومی خواهند بود.

  این مسئول گفت: امسال بالغ بر 600 نفر دانشجوی ورودی جدید در رشته‎های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، پرستاری، مامایی و رشته‎های پیراپزشکی در دانشگاه علوم پزشکی لرستان پذیرش می‎شوند.

  فرهادی همچنین از پذیرش 11 دانشجوی رشته پزشکی در پردیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان خبر داد و افزود: از مهرماه نیز رشته دستیاری جراحی با ظرفیت پذیرش دو دانشجو در این دانشگاه راه‎اندازی می‎شود.


  اطلاعات دانلود
  درباره مجموعه

  محمد قربانی هستم؛بعد از گذراندن دوره تحصیلات دبیرستان و کنکور در رشته ریاضی به صلاحدید اساتیدم آغاز به مطالعه دروس رشته تجربی کردم و در کنکور این رشته شرکت کردم،در نهایت موفق به ورود در رشته پزشکی سراسری شدم،هدف از تاسیس این وبگاه نیز به اشتراک گذاشتن تجربیات خودم و توسعه عدالت آموزشی با کمترین هزینه می باشد. سعی نموده ام جزوات زیستی که خودم آنها را نوشته ام در بخش جزومیکس قرار بدهم. همچنین برخی از خلاصه نویسی های زیست را نیز صرفا در اختیار داوطلبان خودم قرار میدهم. تابحال توانسته ام تجربیات ارزشمندی را در اختیار داوطلبان قرار بدهم و انها نیز با سعی و تلاش خود توانسته اند به رشته و هدف دلخواهشان برسند.

  برچسب ها

  مطالب مرتبط
  document
  نظرات دیگران درباره این مطلب  میهن اسکریپت
  میهن اسکریپت
  میهن اسکریپت